امروز: سه شنبه 20 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح

پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح دسته: بهداشت عمومی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 497 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 69

دانلود پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح بررسی بهداشت درحوادث و سوانح پاورپوینت جامع و کامل بهداشت درحوادث و سوانح کاملترین پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح پکیج پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح مقاله بهداشت درحوادث و سوانح تحقیق بهداشت درحوادث و سوانح

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 69 صفحه

بهداشت درحوادث و سوانح به نام او که پاک است و همه را پاک آفرید
تغذیه و بهداشت در سوانح:
مقدمه :
‌ نیاز انسان به آب وغذا همانند نیاز او به هوا یک نیاز بی وقفه و اساسی است و به همین لحاظ همواره ودر همه جا ونیز تحت هر شرایطی از جمله هنگام وقوع بلایای طبیعی یا دست ساخته بشر نیز مساله تغذیه به عنوان یک ضرورت غیر قابل چشم پوشی مطرح است از سوی دیگر و با وجود پیش بینی های پیشگیرانه وقوع بلایا همچون سیل زلزله ،انفجارات ، جنگها و دشواریهای جدی دیگر همواره محتمل است ، لذا ضرورت آگاهی وآمادگی برای رویارویی منطقی با آنها از جمله در مساله تغذیه و امداد های غذایی برای بلا دیدگان به خوبی احساس می‌شود گاهی تاخیر در تامین آب وغذای سالم دست کم در حداقل ضرورت به خصوص نزد گروههای آسیب پذیری که از اصل حادثه جان سالم به دربرده اند، ممکن است حیات وسلامت آنها به طور جدی به مخاطره افکند نکته قابل ذکر دیگر اینکه وجود دستگاههای مسئول برای امداد و مقابله با پیامدهای بلا زدگی اگر چه یک تکیه گاه اطمینان بخش برای جامعه است .
اما به هر حال توفیق آنها بدون جلب مشارکت عمومی و همکاری موثر همه نهادهای اجتماعی میسر نیست ، نمونه ای از این مشارکت وهمکاریهای هماهنگ و همسو را می توان در جمع آوری ، ارسال و توزیع کمکهای غذایی دید. وجود آگاهی های لازم واعتماد به نفس در چنین شرایطی زمینه تصمیم گیری های مناسب را با توجه به امکانات قابل دسترس و به شکل هماهنگ فراهم می کند و از پیدایش مشکلات جدیدی مثل اپیدمی بیماریهای ناشی از غذا food born diseases پیشگیری خواهد شد .
بین تغذیه وبهداشت مواد غذایی وسلامت انسان ارتباط مستقیمی وجود دارد به طوری که کمبود یا فقدان هر یک از مواد مغذی ویا عدم بهداشت مواد غذایی باعث بیماری و عوارض مختلفی در انسان با نام کلی ( سوء تغذیه ) می گردد. یکی از مهمترین نیاز های اولیه مردم بعد از وقوع بلا غذا می باشد . تامین وتوزیع غذای سالم کافی وبهداشتی یکی از بزرگترین چالشهایی است که همواره فرا روی مدیران وضعیت اضطراری بوده است از آنجا که باز ماندگان بلایا جهت رفع گرسنگی ممکن است هر نوع ماده غذایی را که در دسترس دارند بدون در نظر گرفتن مسائل بهداشتی وصرفا به علت تامین نیاز های غذایی مصرف کنند ، پس احتمال وقوع هر نوع عواقب ناگواری وجود دارد. نیازهای غذایی انسان در شرایط اضطراری جدول 1- میزان انرژی و پروتئین توصیه شده برای افراد سالم در یک شبانه روز
جدول2-میزان حداقل انرژی اضطراری توصیه شده برای افراد سالم در شبانه روز

بررسی وضعیت تغذیه ومشکلات اساسی آن :
اگر چه گاهی به نظر نمی رسد که در شرایط بحرانی ، به عنوان امداد تغذیه ای بتوان جز توزیع سریع مواد غذایی کم یا کافی در میان جمعیت بلا زده کار دیگری انجام داد لیکن نباید از نظر دور داشت که باز گرداندن وضعیت بحرانی به حالت عادی ممکن است در زمان بسیار کوتاه میسر نشود ودر این میان گروههای آسیب پذیر دچار مشکلاتی شوند که جبران آنها میسر نباشد به طور خلاصه از شاخص های زیر در بررسی های فوری می توان بهره گرفت:
اندازه کیری دور بازو نزد کودکان 1 تا 5 ساله ( اندازه طبیعی ومطلوب 16 سانتی متر و کمتر از 14 نشان دهنده سوء تغذیه )
بررسی وزن به قد در سنین 15 تا 50 سالگی و مقایسه با جداول در دسترس
بررسی کامل روی نمونه های انتخاب شده به طریق نمونه برداری تصادفی
بررسی خانه به خانه ( چادر به چادر) با روش نمونه برداری تصادفی
بررسی میزان سوء تغذیه در افراد مراجعه کننده به محل استقرار واحدهای امداد
صورتهای مختلف امداد غذایی:
به تناسب شرایط و امکانات به صورتهای مختلف می توان نسبت به توزیع کمکهای غذایی نزد جمعیت آسیب دیده اقدام کرد و حتی از دو یا چند روش به طور همزمان با برنامه ریزی ویژه استفاده نمود.
روشهای مورد اشاره عبارتند از :
توزیع مواد غذایی به صورت مواد اولیه مثل برنج ، حبوبات ، روغن و000
توزیع غذای پخته از آشپزخانه های مستقر در منطقه امدادی
توزیع غذای آماده قابل مصرف مثل کنسرو ، نان ، بیسکویت نان ویژه
تغذیه مکمل
غذاهای تکمیلی مقوی برای درمان موارد سوء تغذیه کودکان با حمایت ویژه از گروههای آسیب پذیر
اگر توزیع به صورت خانواری یا گروهی است می توان جیره را در 3 گروه تا 5 نفر ، 5 تا 8 نفر و 9 نفر به بالا محاسبه ومواد غذایی را به سرپرست خانوار تحویل داد .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح , بررسی بهداشت درحوادث و سوانح , پاورپوینت جامع و کامل بهداشت درحوادث و سوانح , کاملترین پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح , پکیج پاورپوینت بهداشت درحوادث و سوانح , مقاله بهداشت درحوادث و سوانح , تحقیق بهداشت درحوادث و سوانح

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر